Cumartesi , Şubat 22 2020
Güncel haberler
Ana Sayfa / Besinlerin Gücü Adina / ‘HİMALAYA TUZU’ KULLANMALI MIYIM?
himalaya-tuzu1

‘HİMALAYA TUZU’ KULLANMALI MIYIM?

Tuz konusu sağlıklı beslenme düzeni içinde dikkat edilmesi gereken kritik noktalardan biridir. Çünkü fazla alınan tuz kanserden kemik yoğunluğunda azalmaya, kan basıncının artmasından kalp hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığa neden olabilmektedir. Bu nedenle hazır ürünlerde tuz, yüksek oranda azaltılmıştır. Restoranlarda masalarda tuzluk bulunması bile yasaklanmıştır. Fakat endüstri çok sağlıklı olduğu iddiasıyla tuz tüketimini artırabilecek başka bir yol bulmuştur; Himalaya Tuzu. Bir çoğunuzdan ‘Ben yemeklerimi diyete uygun hazırlıyorum bol zeytinyağı ve himalaya tuzu kullanıyorum.Sağlığımı himalaya tuzu ile koruyorum’ dediğinizi duyar gibiyim. Beslenme konusunda otör kaynakların hiç birinde tüketilen tuzun cinsi yer almamaktadır. Sağlığa çok faydalı olduğuna inanılan ancak yeterli bilimsel kanıtı olmayan saf mineral içeriği yüksek bu tuzun aslında bilinen kaya tuzu ile neredeyse aynı olduğunu biliyor musunuz? Bu tuzların geleneksel tuzdan farkı iyot ve flor içeriklerinin yüksek olması. Ancak bu iki mineralinden kaynak farketmeksizin fazla alınması sağlık için toksik olabilir.
Devlet tarafından denetlenmiş iyot içeren herhangi güvenilir bir markadan olduğu sürece istenilen tuz tüketilebilir. Günlük tuz tüketimimizin en fazla 1/4 tatlı kaşığı olması gerektiği de unutulmamalıdır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

et hazırlık

KIRMIZI ET HAZIRLAMA YÖNTEMLERİ

Kurban bayramının vazgeçilmezi et tüketimimizin ağzımızın tadını kaçırmaması için hem miktarına hem de pişirme tekniğine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir